Uručene Svetosavske povelje mitrovačkim đacima (SPISAK NAGRAĐENIH UČENIKA)

Uručene Svetosavske povelje mitrovačkim đacima (SPISAK NAGRAĐENIH UČENIKA)

Comment Icon0 Comments
Reading Time Icon66 min read

Povodom dana Svetog Save, prvog srpskog prosvetitelja, u mitrovačkoj Gradskoj kući upriličena je Svetosavska akademija, na kojoj su učenicima osnovnih i srednjih škola, kao  i njihovim mentorima,  uručene  Svetosavske povelje, povodom postignutih rezultata na republičkim takmičenjima u 2022. godini.

Spisak dobitnika Svetosavske povelje:

OSNOVNE  ŠKOLE

PRIRODNE NAUKE

1.            MARKO PEPELČEVIĆ,  «Mitrovačka gimnazija»    Sremska Mitrovica,

VIII razred,                                                 Mentor: Ana Alargić, prof.

I  nagrada    43. Državno takmičenje iz fizike, Kraljevo

2.            JANA  DAKIĆ,  OŠ «Boško Palkovljević Pinki» Sremska Mitrovica                  

                           VIII razred,                             Mentor: Radmila Lukić, prof.

   I  nagrada   Republičko takmičenje iz geografije, Beograd                                      

   Pohvalnica   za učešće na Republičkom takmičenju

3.            NAĐA  MILAKOVIĆ,  OŠ «Triva Vitasović Lebarnik» Laćarak                             

                           VIII razred,                            Mentor: Sanja Milekšić, prof.

   I  nagrada     Republičko takmičenje iz geografije, Beograd

    Pohvalnica   za učešće na Republičkom takmičenju

4.            HRISTINA  LOZJANIN,  «Jovan Jovanović Zmaj»   Sremska Mitrovica,

VIII razred,                                             Mentor: Branislava Blajvaz, prof.

                         I  nagrada     43. Državno takmičenje iz fizike, Kraljevo

DRUŠTVENE NAUKE

1.               KSENIJA  MIŠKOVIĆ, OŠ «Jovan Jovanović Zmaj»  Sremska Mitrovica,

                    VIII razred,                                   Mentor: Vesna  Madžić Žunić, prof.

                        II mesto  Republičko takmičenje iz nemačkog jezika, Beograd

2.            UNA  STANKOVIĆ,    OŠ «Dobrosav Radosavljević Narod»    Mačvanska

                  Mitrovica,  VIII razred,                Mentor: Branka  Oparušić, prof.

     III mesto  Republičko takmičenje iz španskog jezika, Beograd

MUZIKA

1.            KIM  SRETKOVIĆ, MŠ „Petar Krančević“, Sremska Mitrovica,

IV razred,              Mentor: Dušanka Gavrilović, prof.

I   nagrada –  Međunarodno takmičenje „Davorin Jenko“,

                          Beograd, klavir –  pretkategorija B

I   nagrada  –  Republičko takmičenje učenika muzičkih i

           baletskih škola Srbije, Beograd, klavir 

                                      I kategorija

2.            IRINA  GOGIĆ, MŠ „Petar Krančević“, Sremska Mitrovica,

I razred,                           Mentor: Dušanka Gavrilović, prof.

I   nagrada –  Međunarodno takmičenje „Davorin Jenko“,

                          Beograd, klavir –  pretkategorija A

I   nagrada  –  Republičko takmičenje učenika muzičkih i

         baletskih škola Srbije, Beograd, klavir 

                         pretkategorija A

3.            MILICA  MOŠIĆ, MŠ „Petar Krančević“, Sremska Mitrovica,

I razred,                           Mentor: Dušanka Gavrilović, prof.

I   nagrada –  Međunarodno takmičenje „Davorin Jenko“,

                          Beograd, klavir –  pretkategorija A

I   nagrada  –  Republičko takmičenje učenika muzičkih i

         baletskih škola Srbije, Beograd, klavir 

                                         pretkategorija A

4.            LEON  ŽARKO,            MŠ „Petar Krančević“,         Sremska Mitrovica,

                V  razred,                          Mentor: Margarita Vujović, prof.

I   nagrada –  Laureat  Međunarodno takmičenje „Davorin Jenko“,

                                                Beograd, klavir –  B kategorija

I  nagrada –  26.Međunarodno takmičenje  „Petar Konjović“,

                                                Beograd,klavir -V kategorija

I   nagrada –   Međunarodno takmičenje „Festival slovenske

                                               muzike“, Beograd

5.            IRENA PANIĆ, MŠ „Petar Krančević“,            Sremska Mitrovica,

                                 VI razred,                                     Mentor: Jelena Vlaović, nast.

I   nagrada –    Međunarodno takmičenje „Davorin Jenko“,

                          Beograd, flauta –  A kategorija

I  nagrada  –  Laureat  Republičko takmičenje muzičkih i

                        baletskih škola Srbije, Beograd,

                      flauta, pretkategorija

6.            KONSTANTIN BLAGOJEVIĆ, MŠ „Petar Krančević“,   Sremska   

 Mitrovica,                II razred,         Mentor: Mihajlo Vukajlović, nast.

I  nagrada  –  Republičko takmičenje muzičkih i

                        baletskih škola Srbije, Beograd,

                      saksofon, prva kategorija

7.            UNA  BRKLJAČ,  MŠ «Petar Krančević» Sremska Mitrovica,

                                II razred,                                                     Mentor: Jelena Vlaović, nast.

I   nagrada – Međunarodno takmičenje „Davorin Jenko“,

                          Beograd, flauta –  pretkategorija A

I nagrada LAUREAT –   Republičko takmičenje muzičkih i

                                           baletskih škola Srbije, Beograd,

                                           flauta, pretkategorija

8.            ANA  PROKIĆ,   MŠ «Petar Krančević» Sremska Mitrovica,

                                II razred,                                                     Mentor: Jelena Vlaović, nast.

I nagrada  –   Republičko takmičenje muzičkih i baletskih

                                       škola Srbije, Beograd, flauta, pretkategorija

9.            LUKA  HALILOVIĆ,   MŠ «Petar Krančević»  Sremska Mitrovica,

                                II razred,                                                          Mentor: Irena Milić, nast.

I nagrada  –   Republičko takmičenje muzičkih i baletskih

                        škola Srbije, Beograd, flauta, pretkategorija                           

I nagrada  –  Takmičenje „Tahir Kulenović“ Valjevo, flauta,

                        pretkategorija

10.          JOVANA JOVANOVIĆ,    MŠ «Petar Krančević» Sremska Mitrovica,

                                II razred,                                                  Mentor: Tatjana Miljković, nast.

I nagrada  –    Republičko takmičenje muzičkih i baletskih

                     škola Srbije, Beograd, flauta, pretkategorija                           

                                                I nagrada  –    Mladi virtuoz, flauta,  II kategorija, MŠ“Konjović“,

            Beograd

11.          LEON  ŽARKO,          MŠ „Petar Krančević“,     Sremska Mitrovica,

VI  razred,                                         Mentor: Marija Isailović, nast.

I  nagrada – 29. Republičko takmičenje iz solfeđa i teoretskih

                                    predmeta, Beograd, teorija muzike – V b kategorija

12.          HRISTINA LOZJANIN,  MŠ „Petar Krančević“,       Sremska Mitrovica,

VI  razred,                                           Mentor: Nevena Eraković, nast.

I  nagrada – 29. Republičko takmičenje iz solfeđa i teoretskih

                                    predmeta, Beograd, teorija muzike – VI b kategorija

13.          BOŠKO PETKOVIĆ,       MŠ „Petar Krančević“,        Sremska Mitrovica,

VI  razred,                                          Mentor: Marija Isailović, nast.

I  nagrada – 29. Republičko takmičenje iz solfeđa i teoretskih

                                    predmeta, Beograd, teorija muzike – VI b kategorija

LIKOVNO STVARALAŠTVO

                1.  SARA BERIĆ,   OŠ «Jovan  Popović»   Sremska Mitrovica,

  VIII razred                            Mentor: Ljubica Rikić, prof.

         II  mesto   Republičko takmičenje učeničkog likovnog

    stvaralaštva, Beograd

FIZIČKO VASPITANJE

1.            ANĐELA PEROVIĆ, OŠ «Jovan Jovanović Zmaj» Sremska Mitrovica,

    VI razred,                                            Mentor: Iva Vinković, trener

                                  I  mesto  Školsko prvenstvo Srbije u karateu, Čačak

                                                                     – kate, devojčice V-VI razred

2.            IRENA GRUJANIĆ, OŠ «Jovan Jovanović Zmaj» Sremska Mitrovica,

   V razred,                                             Mentor: Iva Vinković, trener

                                  II  mesto  Školsko prvenstvo Srbije u karateu, Čačak

                                                                     – kate, devojčice III-IV razred

3.            MIONA MURIĆ, OŠ «Jovan Jovanović Zmaj»   Sremska Mitrovica,

   VI razred,                                    Mentor: Iva Vinković, trener

                                  II  mesto  Školsko prvenstvo Srbije u karateu, Čačak

                                                                     – kate, devojčice V-VI razred

4.            DEJAN MOJSIN,     OŠ «Boško Palkovljević Pinki»    Sremska Mitrovica,

V razred,                    Mentori: Snežana Tomić Sladojević, nast.

                                                                                                                                Goran Pavlović,trener

  I  mesto Prvenstvo Republike Srbije u atletici, Kraljevo

                                                                  – vorteks,  I-IV razred

5.            KATARINA ŠKORIĆ, OŠ «Slobodan Bajić Paja»          Sremska Mitrovica,

                                                VI razred,                                       Mentori: Bojan Komlenić, trener

   Gordana Burmudžija, nast.

 II  mesto Prvenstvo Republike Srbije u atletici, Kraljevo

                                                                   – skok u dalj,  V-VI razred

6.            LUKA PETROVIĆ, OŠ«Dobrosav Radosavljević Narod» Mačvanska Mitrovica,

II razred,                                          Mentor: Stanislav Raković, trener

                                III  mesto  Školsko prvenstvo Srbije u karateu, Čačak

        kate, dečaci I-II razred

7.            VANJA  KEČIĆ, OŠ «Sveti  Sava», Sremska Mitrovica,

IV razred                              Mentor: Nevena Jovanović, prof.

            III  mesto  Prvenstvo Republike Srbije u atletici, Kraljevo

                                                  –  63m, učenice OŠ

8.            KATARINA TOMIĆ, OŠ «Slobodan Bajić Paja»          Sremska Mitrovica,

                                        VIII razred,                                             Mentor: Nenad Vukolić, trener

III  mesto  Prvenstvo Republike Srbije u džudou, Beograd

                                                  –  48kg

9.            STRAHINJA  ČIKIĆ,  »Mitrovačka gimnazija»,     Sremska  Mitrovica,

VIII razred,                                   Mentor: Srđan Šulaja, prof.

           II   mesto       Prvenstvo Republike Srbije u atletici,

                                             Kraljevo, učenici OŠ – 300m

10.          ISIDORA MAKSIMOVIĆ, OŠ «Jovan Popović» Sremska Mitrovica,              

 IV razred                                   Mentor: Miroslav Erak, prof.

                                                   Bojan Komlenić, trener

                                 III  mesto  Prvenstvo Republike Srbije u atletici,

                                      Kraljevo, – skok u dalj, učenice I-IV razred

11.          ELENA MILOŠEVIĆ, OŠ «Jovan Popović» Sremska Mitrovica,        

    VIII razred                Mentor: Iva Vinković, trener

                                  II  mesto            Školsko prvenstvo Srbije u karateu,

                                       Čačak, – kate, devojčice VII-VIII razred

12.          DUNJA BEREŽNI,  OŠ «Jovan Popović»       Sremska Mitrovica,     

    III razred                                 Mentor: Iva Vinković, trener

                                  II  mesto            Školsko prvenstvo Srbije u karateu,

                                       Čačak, – kate, devojčice I-II razred

13.          JOVANA VORKAPIĆ, OŠ «Triva Vitasović Lebarnik» Laćarak,         

VII razred                                  Mentor: Milan Jovetić, trener

           II  mesto      Prvenstvo Republike Srbije u džudou,

         Beograd – 36kg, učenice OŠ

TEHNIKA / TEHNOGIJA I  INFORMATIKA I RAČUNARSTVO

1.            IVA  SELAKOVIĆ, OŠ «Boško Palkovljević Pinki» Sremska Mitrovica,

                 VIII razred,                             Mentor: Dajana Ivanković, prof.

 II  mesto  Republičko takmičenje iz tehnike i tehnologije,

                        Novi Sad,  disciplina – test znanja

2.            EKIPNO  „SREMSKI OKRUG“:  Doroteja KRSTIĆ, Lana VUJINOVIĆ,

          Dane JOVELIĆ,     Uroš STOJŠIĆ

OŠ «Sveti Sava»OŠ i «Boško Palkovljević Pinki»    V – VIII razred

  Mentori: Mirjana Karastanković, prof.

              Biljana Gavrilović, prof.

                                          II  mesto  Republičko takmičenje „Šta znaš o sabraćaju“,

                                                 Beograd, ekipno             

3.            UROŠ  STOJŠIĆ,  OŠ «Boško Palkovljević Pinki» Sremska Mitrovica,

                 V razred,                                             Mentor: Biljana Gavrilović, prof.

III  mesto   Republičko takmičenje „Šta znaš o saobraćaju“,

                                         Beograd, kategorija B

4.            DOROTEJA  KRSTIĆ,  OŠ «Sveti Sava»  Sremska Mitrovica,

                 V razred,                                Mentor: Mirjana Karastanković, prof.

III  mesto   Republičko takmičenje „Šta znaš o saobraćaju“,

                                                  Beograd, kategorija B

5.            NINA ČENIĆ,     ŠOSO »Radivoj Popović», Sremska Mitrovica,

                VIII razred,                            Mentor: Andrija Dučak, nast.

 I  mesto   Republičko takmičenje iz tehnike i tehnologije,

                 Novi Sad, disciplina  – aviomodelarstvo

6.            BOJAN NIKOLIĆ,   ŠOSO »Radivoj Popović»,   Sremska Mitrovica,

                VIII razred,                            Mentor: Andrija Dučak, nast.

 I  mesto   Republičko takmičenje iz tehnike i tehnologije,

                                       Novi Sad, disciplina  – automodelarstvo

7.            MARIJA POPOVIĆ,   ŠOSO »Radivoj Popović»,   Sremska Mitrovica,

                VII razred,                             Mentor: Andrija Dučak, nast.

 I  mesto   Republičko takmičenje iz tehnike i tehnologije,

                                       Novi Sad, disciplina  – raketno modelarstvo

8.            IGOR BAJRIĆ,   ŠOSO »Radivoj Popović»,   Sremska Mitrovica,

                VIII razred,                            Mentor: Andrija Dučak, nast.

II  mesto   Republičko takmičenje iz tehnike i tehnologije,

                                       Novi Sad, disciplina  – brodomodelarstvo

                                                                           II

SREDNJE  ŠKOLE

SRPSKI JEZIK I KNJIŽEVNOST

PRIRODNE NAUKE

1.            KATARINA DUPOR,     «Mitrovačka gimnazija», Sremska Mitrovica, 

                                      II razred,                  Mentor: Đorđe Domazet, prof.

              III  nagrada   –     43. Matematički turnir, Beograd

                                                      (Prvenstvo srednjih škola u matematici)

                                           Matematičko društvo „Arhimedes“

2.            MIHAJLO ORLOVIĆ,     «Mitrovačka gimnazija», Sremska Mitrovica, 

                                      II razred,              Mentor: Biljana Milutinov, prof.

              III  nagrada   –     43. Matematički turnir, Beograd

                                                      (Prvenstvo srednjih škola u matematici)

                                           Matematičko društvo „Arhimedes“

3.            MIHAJLO ORLOVIĆ,     «Mitrovačka gimnazija», Sremska Mitrovica, 

                                      II razred,              Mentor: Biljana Milutinov, prof.

              III  nagrada   –     Kengur bez granica za 2022.godinu, Beograd

                                                      Društvo matematičara Srbije

4.            ĐORĐE DABIĆ,   «Mitrovačka gimnazija»,             Sremska Mitrovica, 

                                      IV razred,                   Mentor: Sanja Bačvanin, prof.

              III  nagrada   –     Republičko takmičenje iz biologije, Novi Sad,

                                     Srpsko biološko društvo

5.            Teodora DRAŽIN, Katarina DUPOR,

Ognjen ĆULIBRK, Mihajlo ORLOVIĆ

EKIPA ŠKOLE,   «Mitrovačka gimnazija»,       Sremska Mitrovica,

                        I – IV razred,                          Mentori:  Đorđe Domazet, prof.

         Aleksandra Pantić, prof.

         Biljana Milutinov, prof.       

               III  nagrada   –   43. Matematički turnir, Beograd

                                                          (Prvenstvo srednjih škola u matematici)

                                          Matematičko društvo „Arhimedes“

                 DRUŠTVENE NAUKE                                      

1.            NIKOLINA NENADOVIĆ,  SEŠ «9. Maj»,         Sremska Mitrovica,

IV  razred,                              Mentor: Zora  Beader, prof.

                                  I mesto   Republičko takmičenje iz poslovne ekonomije,

     Beograd

2.            NIKOLINA NENADOVIĆ,  SEŠ «9. Maj»,         Sremska Mitrovica,

IV  razred,                         Mentor: Vesna  Popović, prof.

 II mesto   Republičko takmičenje iz sociologije, Beograd

3.            MARKO  ĐANIĆ,         «Mitrovačka gimnazija»,    Sremska Mitrovica,

           IV  razred,                       Mentor: Milorad  Jevremović, prof.

                                 II mesto   Državno takmičenje iz istorije, Pirot

MUZIKA

1.            NAĐA ORDAGIĆ, ILIJA SRETENOVIĆ,           MŠ „Petar Krančević“,        

Sremska Mitrovica,  III razred,       Mentor: Vesna Radivojević, prof.

I  nagrada –  27. Međunarodno takmičenje  „Petar Konjović“,

                          Beograd, dvoglasno pevanje -VIIIc kategorija

2.            ANĐELA TOMIĆ, DARJA MAKSIMOČEVA,     MŠ „Petar Krančević“,        

Sremska Mitrovica,  IV razred,   Mentor: Isidora Skuratović, prof.

      I  nagrada – 29. Republičko takmičenje  iz solfeđa i teoretskih

                             predmeta, Beograd, dvoglasno pevanje – Xc kategorija

3.            ISIDORA  KOZLINA,    MŠ „Petar Krančević“,    Sremska Mitrovica,

                I razred,                                             Mentor: Tatjana Miljković, prof.

I  nagrada –  Međunarodno takmičenje  „Davorin Jenko“,

                                      Beograd, flauta – b kategorija

I  nagrada –  Republičko takmičenje  učenika muzičkih i

                     baletskih škola Srbije, Beograd,

                     flauta – III kategorija

I  nagrada –  Međunarodno takmičenje  „Festival slovenske

                    muzike Beograd“,Beograd, flauta – III  kategorija

4.            ILIJA  SRETENOVIĆ, MŠ „Petar Krančević“,  Sremska Mitrovica,

III razred,                                                        Mentor: Leon Kajon, prof.

I  nagrada –   Republičko takmičenje  učenika muzičkih i

                      baletskih škola Srbije, Beograd,

                      klarinet – III kategorija

I  nagrada  –   Međunarodno takmičenje  „Festival slovenske

                         muzike Beograd“, Beograd, klarinet – III  kategorija

5.            BOGDAN  BIBIĆ,  MŠ „Petar Krančević“,   Sremska Mitrovica,

  IV razred,                                              Mentor: Jovanka Ivanić, prof.

    I  nagrada – 29. Republičko takmičenje  iz solfeđa i teoretskih

                                 predmeta, Beograd, kontrapunkt – III v kategorija

6.            JOVAN  SINĐIĆ,  MŠ „Petar Krančević“,  Sremska Mitrovica,

IV razred,                                 Mentor: Jovanka Ivanić, prof.

I  nagrada – 27. Međunarodno takmičenje „Petar Konjović“,

                          Beograd, kontrapunkt – IIIg kategorija

7.            ILIJA  SRETENOVIĆ,      MŠ „Petar Krančević“,  Sremska Mitrovica,

III razred,                                                Mentor: Jelena Jović, prof.

I  nagrada – 29. Republičko takmičenje  iz solfeđa i teoretskih

                                   predmeta, Beograd, teorija muzike – VIII b kategorija

8.            JOVANA  ANTONIĆ,     MŠ „Petar Krančević“,       Sremska Mitrovica,

                      IV razred,                               Mentor: Jovanka Ivanić, prof.

I  nagrada – 29. Republičko takmičenje  iz solfeđa i teoretskih

                                        predmeta, Beograd, kontrapunkt – III v kategorija

9.            ANĐELA  TOMIĆ,      MŠ „Petar Krančević“,       Sremska Mitrovica,

          IV razred,                           Mentor: Dušanka Gavrilović, prof.

 I  nagrada –  Republičko takmičenje  učenika muzičkih i

                     baletskih škola Srbije, Beograd,

                     klavir – V kategorija

10.          ISIDORA GROZDANOVIĆ, MŠ „Petar Krančević“,Sremska Mitrovica,

         III razred,                              Mentor: Jovanka Ivanić, prof.

I  nagrada – 27. Međunarodno takmičenje  „Petar Konjović“,

                          Beograd, kontrapunkt – III v kategorija

I  nagrada – 29. Republičko takmičenje  iz solfeđa i teoretskih

                                        predmeta, Beograd, kontrapunkt – III v kategorija

11.          MILOŠ ĐORĐIĆ,  MŠ „Petar Krančević“,  Sremska Mitrovica,

         III razred,                                 Mentor: Jovanka Ivanić, prof.

I  nagrada – 27. Međunarodno takmičenje  „Petar Konjović“,

                          Beograd, kontrapunkt – III v kategorija

I  nagrada – 29. Republičko takmičenje  iz solfeđa i teoretskih

                                        predmeta, Beograd, kontrapunkt – III v kategorija

12.          SELENA  PETROVIĆ,    MŠ „Petar Krančević“,        Sremska Mitrovica,

                      III razred,                                  Mentor: Jovanka Ivanić, prof.

I  nagrada –  27. Međunarodno takmičenje  „Petar Konjović“,

                          Beograd, kontrapunkt – III v kategorija

13.          IRINA TRIVIĆ,  MŠ „Petar Krančević“,    Sremska Mitrovica,

         III  razred,                                       Mentor: Vesna  Radivojević, prof.

I nagrada  –  29. Republičko takmičenje  iz solfeđa i teoretskih

                    predmeta, Beograd, muzički oblici – II b kategorija

14.          ANĐELA  TOMIĆ,           MŠ „Petar Krančević“,        Sremska Mitrovica,

     IV razred,                                         Mentor: Jovanka Ivanić, prof.

        I  nagrada – 27. Međunarodno takmičenje  „Petar Konjović“,

                                  Beograd, kontrapunkt – III g kategorija

15.          JANA  RAKITA,           MŠ „Petar Krančević“,        Sremska Mitrovica,

     IV razred,                                         Mentor: Jovanka Ivanić, prof.

        I  nagrada – 27. Međunarodno takmičenje  „Petar Konjović“,

                                                                    Beograd, kontrapunkt – III g kategorija

16.          OLIVERA NIKOLAJEVIĆ,  MŠ„Petar Krančević“,  Sremska Mitrovica

                   IV  razred,                                                  Mentor:Jovanka Ivanić,prof.

    I nagrada  –  29. Republičko takmičenje  iz solfeđa i teoretskih

                                       predmeta, Beograd, kontrapunkt – III v kategorija

17.          NIKOLA MIJAILOVIĆ,   MŠ „Petar Krančević“,     Sremska Mitrovica,                                                                   

    III  razred,                                      Mentor: Jovanka Ivanić, prof.

      I  nagrada – 27. Međunarodno takmičenje  „Petar Konjović“,

                                                          Beograd, kontrapunkt – III v kategorija

18.          KAMERNI HOR „KRANČEVIĆ“,   MŠ „Petar Krančević“,   

Sremska Mitrovica,   I-IV  razred,                 Mentor: Jovanka Ivanić, prof.                                                 

      I  nagrada – 19. Republičko takmičenje  horova, Novi Sad,

                                          kategorija – horovi muzičkih škola

LIKOVNO STVARALAŠTVO

1.            MIA  TEŠEVKIĆ,            «Mitrovačka gimnazija»,    Sremska Mitrovica,

   II  razred,                             Mentor: Aleksandra Kutuzov Antić, prof.

 II  mesto   –     Republičko takmičenje  učeničkog likovnog

                         stvaralaštva,

  Udruženje likovnih pedagoga Srbije, Beograd

2.            UNA  LAJIĆ,             «Mitrovačka gimnazija»,           Sremska Mitrovica,

   III  razred,                Mentor: Aleksandra Kutuzov Antić, prof.

III  mesto   –     Republičko takmičenje  učeničkog likovnog

                         stvaralaštva,

  Udruženje likovnih pedagoga Srbije, Beograd

FIZIČKO VASPITANJE

1.            OGNJEN  TROGRLIĆ, STŠ »Nikola Tesla»,       Sremska  Mitrovica,

IV razred,                       Mentor: Nenad Vukolić, trener

I   mesto      Prvenstvo Republike Srbije u džudou,

                                             Beograd, učenici SŠ – 81kg

2.            IVANA  ATARAC,       EŠ »9. Maj»,                Sremska  Mitrovica,

IV razred,             Mentor: Srđan Radovanović, prof.

I   mesto      Prvenstvo Republike Srbije u džudou,

                                             Valjevo, učenice SŠ – 48 kg

I   mesto      9. SOŠOV, Zrenjanin

3.            JOVA  STANKOVIĆ, ŠOSO „Radivoj Popović“,     Sremska Mitrovica,

                III razred,                                Mentor: Vladimir Pauljev, prof.

I   mesto    Republičko takmičenje u disciplini skok u dalj,

                                  Sremska Mitrovica

I   mesto    Republičko takmičenje u disciplini atletika,

                                   trčanje 100m, Sremska Mitrovica

4.            Mila MARINKOVIĆ, Tamara PREKRAJAC, Katarina ŽIVANOVIĆ, 

Milana SIMIĆ, Iva BOŠNJAK, Anja ČANČAREVIĆ,

Vanja MILANOVIĆ, Lana GAVRILOVIĆ,

EKIPNO UČENICE,   »Mitrovačka gimnazija»,   Sremska Mitrovica,

          I i II razred,                 Mentor: Vladimir Bando, prof.

I   mesto        Prvenstvo Republike Srbije u atletici,

Kraljevo, učenice SŠ – ekipno

5.            Marko MILINOVIĆ, Vuk ŠUMAN, Vuk MARINKOVIĆ, 

Slaven TRIVAN, Luka MAĆEŠIĆ, Miloš STANKOVIĆ,

EKIPNO UČENICI,    »Mitrovačka gimnazija»,    Sremska Mitrovica,

          I – IV razred,                   Mentor: Vladimir Bando, prof.

          III   mesto       Prvenstvo Republike Srbije u atletici,

Kraljevo, učenici SŠ – ekipno

6.            MILA  MARINKOVIĆ, »Mitrovačka gimnazija»,   Sremska  Mitrovica,

III razred,                    Mentor: Vladimir Bando, prof.

             I   mesto       Prvenstvo Republike Srbije u atletici,

                                             Kraljevo, učenice SŠ – 400m

7.            VANJA  MILANOVIĆ,  »Mitrovačka gimnazija»,     Sremska  Mitrovica,

II razred,                      Mentor: Dragana Predić, prof.

           II   mesto       Prvenstvo Republike Srbije u atletici,

           Kraljevo, učenice SŠ – 400m

8.            ANJA  ČANČAREVIĆ,    »Mitrovačka gimnazija»,     Sremska  Mitrovica,

I razred,                       Mentor: Dragana Predić, prof.

           III   mesto       Prvenstvo Republike Srbije u atletici,

                                        Kraljevo, učenice SŠ – bacanje kugle

9.            STEFAN  ĆORKOVIĆ,     MŠ »Draginja Nikšić», Sremska  Mitrovica,

IV razred,                                            Mentor: Branislav Bjelić

          III   mesto       Prvenstvo Republike Srbije u džudou,

                                             Beograd, učenici SŠ – 90kg

TEHNIKA / PRAKTIČNA NASTAVA

1.            Teodora VASIĆ, Ana  RADOVIĆ, Bojan  VLAJIĆ, Milica DIVLJAK,

Tamara ZELENKOVIĆ, Vanja BUŠLJETA, Ana STANISAVLJEVIĆ 

EKIPA ŠKOLE          MŠ »Draginja Nikšić», Sremska Mitrovica,      

  III-IVrazred,                                            Mentor: Marina Erić, nast.

                I  mesto  –   XXI Republičko takmičenje medicinskih škola 

        u prvoj pomoći i realističnom prikazu povreda,

        oboljenja i stanja, Pančevo

2.            IVANA  MIJATOVIĆ, ŠOSO „Radivoj Popović   Sremska Mitrovica,

                  III razred,                                     Mentor: Nada Derajić, prof.

          I  mesto  – XXII Republičko takmičenje u znanju i veštinama,

        iz oblasti poljoprivrede, proizvodnje i prerade

        hrane, Novi Sad,  disciplina – pekar

3.            RASTKO ANTONIĆ, Prehrambeno-šumarska i hemijska škola, Sremska

                  Mitrovica, IV razred,

                                                        Mentor: Slobodan Đorđević, prof.

 II  mesto – 24. Republičko takmičenje iz područja rada

                                   šumarstvo i obrada drveta, Kraljevo                        

                                   disciplina – mladi sekač

III  mesto- 24. Republičko takmičenje iz područja rada

                        šumarstvo i obrada drveta, Kraljevo                                   

                                         disciplina – seča i izrada drvnih sortimenata

4.            ĐORĐE  TOPIĆ, Prehrambeno-šumarska i hemijska škola, Sremska

                  Mitrovica, III razred,

                                                                                                      Mentor: Milana Lukić, prof.

II  mesto   –    XX  Republičko takmičenje iz oblasti

                             proizvodnje i prerade hrane, Požarevac                      

                                              disciplina – mesar

5.            ALEKSA  ŽIHLAVSKI, Prehrambeno-šumarska i hemijska škola,

  Sremska Mitrovica,  IV razred,    Mentor: Biljana Teodosić, prof.

III  mesto   –    24. Republičko takmičenje iz područja

                              rada šumarstvo i obrada drveta, Kraljevo                                   

                                                                       disciplina – stolar

6.            ELVIS  BAJRIĆ,   ŠOSO „Radivoj Popović“,        Sremska Mitrovica,

                III razred,                                  Mentor: Dubravka Subić, prof.

                             III  mesto – XXII Republičko takmičenje u znanju i veštinama,

             iz područja rada lične usluge, Beograd,

             disciplina – frizer

Izvor-Mitrovica info

Share this article

About Author

SremOnline

Related Posts